Stay in touch
Subscribe to our RSS!
Oh c'mon
Bookmark us!
Problemin mi var?
Buraya sorabilirsin!

Clash Of Clans Klan Savaşları (Clash tarihinin en büyük güncellemesi burada!)

0 yorum

Supercell tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan klan savaşları yakın bir zamanda güncellemesi gelecek ve oyuna yeni bir hava katacak gibi gözüküyor.

Klan Eşleşmeleri, klan oyuncularının kupa sayısına göre değil, köylerinin gücüne ve gelişmişlik miktarına göre yapılacak. Anlayacağınız üzere saldırmak istediğiniz herhangi bir klana saldıramayacaksınız.

Hazırlık Günü eşleşme sağlandıktan sonra savaşa hazırlanmak için 24 saatiniz olacak. (Köyünüz düzenlemek, asker bağışlamak, rakipleriniz köylerine göz atmak vb.)

Çatışma Köyü hazırlık aşaması bittiğinde köyünüzün bir fotoğrafı çekilecek ve savaşta kullanacağınız köy bu olacak. Sonrasında köyünüzü değiştirseniz bile.

Savaş Sistemi her oyuncunun 2 saldırı yapma hakkı bulunuyor, toplamda en fazla 6 yıldız kazanabileceksiniz. Savaş sonrası en çok yıldıza sahip olan klan galip gelecektir.

Ganimet Zamanı her savaşta bir kazanma bonusu bulunacak. Şavası sizin klanınız kazandıysa bu kaynaklara sahip olabileceksiniz.

Klan Eşleşmeleri
Bir klan savaşı Lider veya Yardımcı Lider tarafından başlatılabilecek. Savaş yapabilmek için klanın en az 10 üyesinin bulunması gerekiyor. Klan Eşleştirme süreci birkaç dakika sürecektir. Klan Savaşlarında 5'in katları sayılarında oyuncu çarpışabilecek. Savaşlar 10v10, 15v15, 20v20, 25v25, 30v30, 35v35, 40v40, 45v45, 50v50 formatlarında olacak. Örneğin 35 kişilik bir klan ile 38 kişilik bir klan eşleştiğinde 35v35 formatında bir savaş gerçekleşecek. Bu savaşa 38 kişilik klandan en düşük 3 kupa sayısına sahip oyuncu katılamayacak. Eğer savaş sırasında klandan ayrılırsanız, 2 gün boyunca başka bir klan savaşına katılamayacaksınız.

Ganimet Sistemi ve Klan Kalesi Seviye 6
Saldırdığınız köylerin güçlerine ve zorluk derecelerine göre kazanabileceğiniz kaynak miktarları değişecektir. Yağmaladığınız kaynak sizde kalacaktır. Yağma klan içinde paylaşılmayacaktır. Kazanırsanız yağmaladığınız bütün kaynaklara + bonusa sahip olacaksınız, klanınız kaybeder ise sadece yağmaladığınız kaynakların küçük bir kısmı sizin olacaktır. Maximum 1.5M altın ve iksir, 5000 de Kara İksir yağmalayabileceksiniz. Yapabileceğiniz maximum yağma seviyesi klan kalenizin seviyesi arttıkça artacaktır. Klan Kalesi 6. Seviye yükseltmesi de bu güncelleme ile oyuna eklenecektir. Klan Kalesi 6. seviyede 35 asker kapasitesine sahip olacaktır.

Savaşta Asker Bağışı
Savaştaki Klan Kaleniz, kendi klan kalenizden ayrı olacak ve ayriyetten bağış yapılarak doldurulması gerekecektir.

Savaş Haritası
Bu harita savaşın yer aldığı bölgenin haritasıdır. Sizin klanınız dost bölgede, haritanın sol tarafında bulunacaktır. Rakip klan ise haritanın sağ tarafında yer alacaktır. Ok tuşlarına basarak iki bölge arasında geçiş yapabileceksiniz.

Savaş Etkinlikeri
Savaş Etkinlikleri adlı kısımdan klan savaşında gerçekleşen bütün saldırıları izleyebileceksiniz.

Hazırlık Günü
24 saat sürecek hazırlık gününde 3 göreviniz olacak, asker bağışı yapmak, köyünüzü düzenlemek ve rakiplerinizi gözetlemek. Savaş sırasında Cehennem Kuleleriniz ve X-Toplarınız dolu olacak, yükseltme halindeki binalarda yükseltmeden önceki seviyelerinde kullanılabiliyor olacak. Bütün tuzaklar tamir edilmiş olarak savaşa çıkacaksınız. Savaşta "önerilen hedef" adlı bir rakip base bulucaksınız. Bu saldırmanız en uygun olan base olarak, oyun tarafından seçilmiş olacak. Dilerseniz başka baselere de saldırabilirsiniz. 
Clash tarihinin en büyük güncellemesi burada!

✔ Klan savaşları Bonus Ganimet Dolu
✔ Klanın savaş günlüğünü destansı mücadelelerle doldur
✔ kaynaklarınızı,riske etmeden klan savaşlarına katılın
✔ Yeni iki adet başarı hedefi, Savaş Kahramanı ve Çalıntı Mallar

Yeni Klan Kalesi

✔Klan Kalesi 6. seviye ile daha büyük klan desteği
✔Klan Kalesi şimdi savaş ganimetini korur ve savaş sırasında oradan da ganimet çalabilirsiniz.
✔ Yüksek seviye Klan Kalesi daha fazla ganimet tutar. İstediğiniz zaman toplayabilirsiniz.
✔ Sürpriz! Sadece klan üyeleri asker Klan Kalesine saklananları görebiliyor.

Taşlarınızı büyütme geri geldi

✔ Gem kutuları geliyor ve böylece taş ile dolu bu gizemli kutulara göz atmanız gerekli!
✔ Tüm mücevher kutuları şimdi özgün olanlardan daha fazla Taş verecektir. Bunun için uzun süre beklettiğimiz için üzgünüz!

Arayüz ve Oyuncu Destek geliştirmeleri

✔ Eğer bir ligde değilseniz kazandığınız saldırı ve savunmalar istatistiklerinizde gözükmeyecektir.
✔ Global sohbet için rapor edilmeden önce onay tuşu eklendi.
✔ Yeni Yardım Merkezi İlk sürümü İngilizcedir olduğunu ve Ayarlar altında bulabilirsiniz -> Yardım ve Destek -> Daha fazla Yardım.

Denge düzeltmeleri 

✔ Klan Kalesi seviyesi 5 yükseltme maliyeti düşürüldü
✔ Laboratuar level 8 HP az düzeyde arttı 

Daha birçok hata düzeltmeleri, tweaks ve performans iyileştirmeleri 

0 yorum: